SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Värmeplatta 2884012
*
nr 288 4012
Värmeplatta
Pläter, Harrods, London, L.76
Utrop:
2.000 kr
Såld:
3.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 24 november 2003
kl 18:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/11 21:45:20
1
1.800 kr
23/11 15:17:06
2
1.700 kr
23/11 15:17:42
2
2.000 kr
23/11 15:18:30
2
2.200 kr
23/11 15:18:30
2
2.200 kr
24/11 11:59:56
3
ledande budet*
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: engelsk england europa harrods london nysilver pläter silver värmeplatta ädelmetall
-
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:39
-
4126 Parti silver
smycken, diverse
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:41
*
Värmeplatta
nr 288 4012
Värmeplatta
Pläter, Harrods, London, L.76
Utrop: | 2.000 kr |
---|---|
Såld: | 3.600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 24 november 2003 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
18/11 21:45:20 | 1 | 1.800 kr |
23/11 15:17:06 | 2 | 1.700 kr |
23/11 15:17:42 | 2 | 2.000 kr |
23/11 15:18:30 | 2 | 2.200 kr |
23/11 15:18:30 | 2 | 2.200 kr |
24/11 11:59:56 | 3 | ledande budet* |
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: engelsk england europa harrods london nysilver pläter silver värmeplatta ädelmetall
-
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:39 -
4126 Parti silver
smycken, diverse
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:41